PPS-werkgroep zwaait Anne-Carien uit: ‘Een warm hart en een scherpe blik’
Let op. Dit is een ouder bericht. Het kan zijn dat de inhoud niet meer actueel is.
Het lectoraat Logopedie van de Hogeschool Utrecht zoekt voor een studie mensen met ALS of PSMA die problemen met de spraak ervaren in dagelijkse situaties.
Het lectoraat heeft de samenwerking gezocht met het ALS Centrum Nederland om een dagboekstudie uit te voeren naar belemmeringen die mensen ervaren bij het spreken. Het onderzoek heeft als doel om beter te begrijpen hoe spraakproblemen als gevolg van ziekte de communicatie in het sociale leven (ook wel communicatieve participatie genoemd) beïnvloeden. Inzicht in de impact van spraakproblemen kan logopedisten en andere zorgverleners helpen in het bieden van betere ondersteuning aan mensen met spraakproblemen.
Wie kan meedoen?
Ondervind je problemen met de spraak, bijvoorbeeld meer moeite met spreken, het spreken gaat trager en/of de verstaanbaarheid is verslechterd, en komt dit door ALS of PSMA? Dan wil de onderzoeker graag met je in gesprek.
Wat houdt deelname precies in?
Je wordt gevraagd om:
Het onderzoek wordt uitgevoerd door Marga Burema, studente logopedie, onder supervisie van dr. Lizet van Ewijk (Hogeschool Utrecht Lectoraat Logopedie) en dr. Anita Beelen (UMC Utrecht – ALS Centrum).
Contact
Heb je interesse om mee te doen of wil je meer informatie? Stuur dan voor eind september een e-mail naar Marga Burema (marga.burema(at)windesheim.nl Deze link opent in een nieuw tabblad) of haar begeleiders dr. Anita Beelen (j.a.j.beelen(at)umcutrecht.nl Deze link opent in een nieuw tabblad) of dr. Lizet van Ewijk (lizet.vanewijk(at)hu.nl Deze link opent in een nieuw tabblad).