Geslaagd SMA-programma Spierziektecongres 2023

Let op. Dit is een ouder bericht. Het kan zijn dat de inhoud niet meer actueel is.

23 oktober 2023 Diagnosewerkgroep SMA
gekleurde personen met wolkjes

Na drie jaar was het eindelijk weer zover: een live Spierziektecongres! En wat was het een feestje op 16 september in Veldhoven. Met een eigen programma voor leden met spinale musculaire atrofie (SMA). De belangrijke recente inzichten en behandelingen voor SMA kwamen aan bod.

Prof. Dr. Ludo van de Pol startte de SMA-bijeenkomst en deelde met enthousiasme de laatste nieuwtjes over SMA-medicatie. Hij wist de zaal te boeien met verhalen over huidige behandelingen én gaf een sneak peek naar wat nog eraan komt. Daarnaast had hij aandacht voor de mensen die nog geen behandeling kunnen krijgen. Vervolgens nam Stefan Bos het stokje over. Met flair vertelde hij over alle avonturen en updates van SMA Europe, en zette zo het internationale toneel in de kijker.

Bewegen met SMA? Dr. Esther Kruitwagen-van Reenen weet er alles van! Met een mix van expertise en humor besprak ze hoe je in beweging blijft en wat je daarbij vooral niet moet vergeten.

Yteke Hoekstra sloot het SMA-programma af met smakelijke tips over voeding. Ze deelde met een glimlach de ins en outs over gezonde voeding voor iemand met SMA.
Het SMA-programma was niet alleen leerzaam, maar ook een mooie gelegenheid om iedereen weer persoonlijk te ontmoeten. Op naar de volgende editie!

Natuurlijk waren er vragen vanuit het publiek. Ze zorgden voor levendige gesprekken, vaak met de nodige humor. Bekijk via de link hieronder de vragen en antwoorden die aan bod kwamen in het programma.

Vragen en antwoorden in het SMA-programma Deze link opent in een nieuw tabblad

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht