In memoriam: Aadje de Groot

Let op. Dit is een ouder bericht. Het kan zijn dat de inhoud niet meer actueel is.

16 oktober 2023 Diagnosewerkgroep (Post)polio
persoon

Op 18 september kregen we het droevige bericht dat Aadje de Groot na een kort ziekbed is overleden. Aadje werd in 1991 lid van onze vereniging en was kort daarna al actief in de diagnosewerkgroep postpoliosyndroom.

Aadje was daar onder andere actief als voorzitter, secretaris, kaderlid onderzoek en niet in het minst als nieuwsbriefredacteur. Ze heeft, samen met collega’s uit de werkgroep, vele, dikke nieuwsbrieven voor patiënten en naasten met (post)polio verzorgd en samengesteld. Dat schrijven haar goed afging, blijkt ook uit het boek “Polio, een ziekte om nooit te vergeten” (2011), dat zij samen met Els Symons en anderen heeft geschreven. Met Els heeft Aadje bovendien een belangrijke rol gespeeld bij EPU (European Polio Union) en bij het inbrengen van ervaringsdeskundigheid bij het expertisecentrum.

Aadje heeft zowel professioneel als persoonlijk heel veel betekend voor de (inter)nationale (post)poliogemeenschap en al onze leden die met (post)polio te maken hebben. We gaan haar bij Spierziekten Nederland, en in het bijzonder bij de diagnosewerkgroep postpoliosyndroom, enorm missen.

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht