Terugblik gespreksgroep FSHD maart

Let op. Dit is een ouder bericht. Het kan zijn dat de inhoud niet meer actueel is.

25 juni 2024 Marieke Verbij
Poppetjes in gesprek aan ronde tafel

In maart werd er in Baarn een gespreksgroep georganiseerd. Fijn om worstelingen te kunnen delen en je gehoord te voelen. Lees het korte verslag.

De gespreksgroep had deze keer niet een speciaal thema. De meeting begon met een inloop. Een diverse club mensen schoof aan.
We begonnen met een voorstelrondje, met de vraag of er wensen waren voor te bespreken onderwerpen. Er waren drie thema’s die aanspraken, grofweg te verdelen in:

  • bewegen-blessures en afvallen met FSHD;
  • omgaan met je eigen beperkingen in moeilijke situaties;
  • en omgaan met familieleden en FSHD.

De gesprekken hadden een vloeiend verloop. Omdat de groep niet heel groot was,  zijn we niet in kleinere groepen uit elkaar gegaan. Er is geprobeerd om iedereen de ruimte te geven om zijn of haar ervaring te delen in de groep. In de pauze was er ruimte om even met elkaar te kletsen.

Aan het einde van de middag werd de gesprekgroep afgerond. Iedereen kreeg de mogelijkheid om nog wat te vertellen. Vervolgens vroegen we de deelnemers om terug te koppelen hoe zij de middag hadden ervaren. Het was heel fijn voor ons als organisatie om te horen dat zij het als veilig en prettig ervaren om met lotgenoten in contact te zijn. De gesprekken blijven in de ruimte en omdat iedereen doorgaans goed begrijpt wat de worstelingen zijn, kan dit op een veilige manier met elkaar gedeeld worden. Dat zorgt ervoor dat ieder zich gehoord voelt.  En daar doen we het toch uiteindelijk voor.

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht