Volwassenen met dermatomyositis gezocht voor deelname IgPro20-studie

Let op. Dit is een ouder bericht. Het kan zijn dat de inhoud niet meer actueel is.

20 juni 2022 Dr. Anneke van der Kooi, neuroloog AMC en medisch adviseur Spierziekten Nederland
Een persoon achter een werkbank in een laboratorium.

Doe mee met een onderzoek naar een betere behandeling voor volwassenen met DM: behandeling met onderhuids toegediend immunoglobuline.

Waarom deze studie?
Er zijn volwassenen met dermatomyositis bij wie de ziekte onvoldoende onder controle is ondanks behandeling. Immunoglobulinebehandeling via herhaaldelijke infusen kan in de praktijk toegepast worden, maar dat is invasief. Het is belangrijk te onderzoeken of zelf onderhuids inbrengen van immunoglobulinen een goed alternatief is.

Wie kunnen meedoen?

  • Volwassen met DM bij wie de ziekte onvoldoende onder controle is en die actieve huid- en/of spierproblemen hebben.
  • Volwassenen met DM die met herhaaldelijk IVIg behandeld worden en zouden willen overgaan naar een behandeling met onderhuids toegediend immunoglobuline.

Waar?
In het Amsterdam UMC, locatie AMC, wordt samen met CSL Behring een studie gedaan naar het effect van wekelijks subcutaan immunoglobuline bij volwassenen met dermatomyositis. De bedoeling is wereldwijd in totaal 126 patienten te includeren.

Wat houdt het in?
Er zal worden geloot tussen of behandeling met immunoglobuline of een zogenaamd placebo (“nepmiddel”) dat 1x per week onderhuids zal worden toegediend.

Wie meer informatie over het onderzoek wilt, kan contact zoeken met het myositiscentrum in Amsterdam (mail: spierziektencentrum-amc(at)amsterdamumc.nl Deze link opent in een nieuw tabblad).

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht