Reminder: Webconferentie CIAP/MGUS-pnp 2026

9 september 2026 Jos van Helden, voorzitter diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp
Webconferentie Spierziekten Nederland

Op zaterdag 26 september 2026 vindt de online webconferentie CIAP/MGUS-pnp plaats. Lees hier het programma. Zorg dat je erbij bent!

De ontwikkelingen op het gebied van kennis over en leven met CIAP/MGUS-pnp staan niet stil, al lijkt dat soms wel zo nadat je de diagnose hebt gekregen. Wil je meer weten over de impact van de diagnose en de laatste ontwikkelingen in  onderzoek? Meld je dan aan voor de onderstaande webconferentie.

Datum: zaterdag 26 september 2026
Tijd: 10.30 – 12.00 uur en 13.00 -14.15 uur

Ochtendprogramma: De mens en neuropathie

  • 10.30 – 10.35 uur – Opening
    door Jos van Helden, voorzitter diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp
  • 10.35 – 11.05 uur – CIAP/MGUS-pnp als ervaring
    door prof. dr. Baziel van Engelen, emeritus hoogleraar neurologie en filosofie Radboudumc
  • 11.05 – 11.35 uur – De emotionele gevolgen van CIAP en MGUS-pnp
    door Rien Uitslag, GZ-psycholoog bij het Team Revalidatie UMC Utrecht
  • 11.35 – 12.00 uur – Panel (vragen beantwoorden)
  • 12.00 – 13.00 uur – Pauze

Middagprogramma: Ontwikkelingen in onderzoek

  • 13.00 – 13.05 uur – Opening
    door Jos van Helden, voorzitter diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp
  • 13.05 – 13.30 uur – Mogelijke oorzaken van CIAP, de rol van leefstijl en de biobankcohortstudie naar polyneuropathie uitgevoerd door Erasmus MC en het Albert Schweitzer Ziekenhuis
    door dr. Krista Kuitwaard, neuroloog en lector Erasmus MC Rotterdam en medisch adviseur diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp
  • 13.30 – 13.50 uur – De laatste onderzoeksontwikkelingen op het gebied van MGUS en het expertisecentrum MGUS in wording
    door dr. Perry van Doormaal, neuroloog/klinisch neurofysioloog Tergooi Medisch Centrum Hilversum, onderzoeker UMC Utrecht en medisch adviseur diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp
  • 13.55 – 14.15 uur – Panel (vragen beantwoorden)

Praktische informatie

Je hebt als lid van Spierziekten Nederland inmiddels een uitnodiging ontvangen. Via het aanmeldformulier kun je je aanmelden en vooraf vragen indienen. Tijdens de webconferentie is er ook gelegenheid om vragen te stellen via de chat.

Aanmelden kan nog tot en met 20 september: meld je hier direct aan.

Ben je betrokken bij CIAP of MGUS-pnp maar nog geen lid van Spierziekten Nederland? Word dan lid, zodat je ook kunt deelnemen aan de webconferentie. Daarnaast heb je als lid nog meer voordelen. Het lidmaatschap kost € 45,00 per kalenderjaar. Word je in de loop van het jaar lid, dan betaal je alleen voor het resterende deel van het jaar.

De webconferenties worden georganiseerd door de diagnosewerkgroep CIAP/MGUS-pnp van Spierziekten Nederland.

Vragen over dit bericht? Mail ze naar ciap@spierziekten.nl

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht