Spierziektedag 2025, diagnoseprogramma mitochondriële en metabole ziekten

14 mei 2025 Klaas van Lavieren, diagnosewerkgroep Congenitale en metabole spierziekten
congresbezoeker

Op zaterdag 27 september 2025 vindt het Spierziektecongres (Spierziektedag) plaats, deze keer op een nieuwe locatie: Papendal in Arnhem. Van 12.00 uur tot 14.00 uur is er een diagnoseprogramma voor mitochondriële en metabole ziekten.

Nicol Voermans, Lizan Stinissen en Vera Verhage nemen jullie mee in het onderwerp ‘Patiëntenparticipatie in onderzoek: hoe kunnen we dit onderwerp samen vormgeven en wat kunnen we leren?’

Wetenschappelijk onderzoek helpt mee aan betere zorg, behandelingen en kennis over ziekten. Maar hoe kunnen we de ervaringen van patiënten meenemen in wetenschappelijk onderzoek?

Vera Verhage is initiatiefnemer van de Spierenraad bij revalidatiecentrum Klimmendaal. Ze zet zich in om patiënten te betrekken bij alle fases van onderzoek en denkt mee over patiëntenparticipatie.

PhD-student Lizan Stinissen doet wetenschappelijk onderzoek naar patiëntenparticipatie en de samenwerking met internationale verenigingen. Ze werkt binnen het Radboudumc bij de afdeling Neurologie onder leiding van prof. dr. Nicol Voermans.

Vanuit het expertisecentrum spierziekten van het Radboudumc (RCMM) geven de medisch adviseurs van onze diagnosewerkgroep, dr. Mirian Janssen en drs. Maaike de Vries, ons de laatste updates met betrekking tot wetenschappelijk onderzoek. Ook is er gelegenheid om vragen te stellen aan onze experts in een Q&A-moment.

Programma

12.30 – 12.35 uur     Welkom
12.35 – 13.10 uur     Patiëntenparticipatie in onderzoek
                                   Vera Verhage
                                   prof dr. Nicol Voermans
                                   PhD-kandidaat Neurology Lizan Stinissen

13.10 – 13.15 uur     Wisselmoment
13.15 – 13.55 uur     Medische updates en vragen (Q&A-moment)
                                   dr. Mirian Janssen
                                   en/of drs. Maaike de Vries

13.55 – 14.00 uur     Afsluiting

Het Spierziektecongres c.q. de Spierziektedag is alleen voor leden van Spierziekten Nederland. Ben je geen lid? Kijk naar de mogelijkheden en word lid. Alle leden ontvangen ruim voor het Spierziektecongres de uitnodiging.

Laatste nieuws en ontwikkelingen

Terug naar het overzicht